Vaporum je krokovací RPG dungeon s jediným hrdinou a pro jednoho hráče v originálním steampunkovém prostředí, které sleduješ z pohledu z vlastních očí. Hra je inspirována klasikami žánru jako Dungeon Master I a II, série Eye of the Beholder a z těch novějších třeba Legend of Grimrock I a II. Po svém ztroskotání se hrdina ocitá na malém ostrůvku kdesi v oceánu, před podivnou gigantickou věží, a nezbývá mu, než se vydat dovnitř a hledat odpovědi na otázku, co se tady stalo, a hlavně, kým vlastně je.
Real-time boj z pohledu z vlastních očí
Hádanky a komplexní úkoly
RPG systém založený na vynálezech
Velký prostor k objevování, hledání vybavení a rozvoji postavy podle svých představ
Mysteriózní příběh plný tajemství
Plně namluvený hlavní hrdina
Poutavé steampunkové prostředí
Boj probíhá v reálném čase. Každý nepřítel se vyznačuje určitými přednostmi a slabinami, takže je na hráči, aby proti každému z nich uplatnil jinou taktiku. Různé typy výzbroje se chovají jinak a poskytují unikátní bonusy, což zvyšuje hloubku bojového systému a nutí k přemýšlení, jakou zbraní se vybavit.
Při své výpravě do gigantické věže naleznete mnoho vynálezů s různými účinky - na přímé útoky, na plošné útoky, na útočné i obranné bonusy ap. I když se jedná o vítanou a účinnou pomoc, někteří nepřátelé jsou proti určitým typům útoků imunní, takže budete muset přijít na to, jak své vybavení co nejlépe využít a jak si poradit v každé bitvě, která vás čeká.
Řešte poutavé hádanky a komplexní úkoly, u kterých je nutné využívat nejen svůj intelekt, ale i reflexy. I když lze většinu hádanek vyřešit v rámci jedné místnosti, později složitost překážek naroste a jejich řešení se rozroste do celé úrovně, nebo dokonce více úrovní.
Namísto zvyšování schopností svého lidského hrdiny budete zlepšovat exoskelet, který si váš hrdina nasadí. Hra kombinuje přístup "jsi to, co neseš s sebou" s dlouhodobým rozvojem svého exoskeletu. RPG systém založený na přídavných vynálezech umožňuje kdykoliv změnit své dispozice a dovednosti, což vám dává velkou flexibilitu při řešení různých situací. Na druhou stranu, jak se postupně rozvíjíte, zpřístupňujete si nové užitečné obvody na svém exoskeletu, čímž získáváte výrazné permanentní bonusy a pasivní schopnosti.
Po svém ztroskotání se hrdina ocitá na malém ostrůvku kdesi uprostřed oceánu a vstupuje do podivné gigantické mechanické věže. Netuší, jak se sem dostal, a nic mu nedává smysl. Ale zároveň mu to místo připadá podivně povědomé...
Jestli se chcete dozvědět víc o příběhovém pozadí a odhalit tajemství věže, můžete se do něj ponořit čtením mnoha poznámek, které naleznete. A nebojte se, není nutné vše číst. Všechny zásadní příběhové pasáže jsou kompletně namluveny hlavními postavami!
Hra obsahuje také mnoho nepovinných oblastí, které můžete prozkoumávat podle libosti, ale také nemusíte. Obvykle představují dodatečnou výzvu, za jejíž překonání následuje sladká odměna! Věž je prošpikována tajnými chodbami a místnostmi, v nichž se ukrývají např. unikátní předměty nebo některé poznámky obyvatel věže, které vám poskytnou vhled do jejich životů a osvětlí vám události, které se zde přihodily před vaším příchodem.
čítať viac
Vaporum
190% 299
Obľúbená hra
Vaporum
Dátum vydania
28. zář. 2017
Hodnotenie
90%
Cena od
19€
Vývojár
Fatbot Games, s. r. o.
Publisher
Fatbot Games, s. r. o.
Pridať komentár  Registrácia - login